Üritused lasteaias Muinasjutt:         

        Jaanuar 2019

 • Kirjanduse kuu (eesti kirjanikud lastele).

        Veebruar 2019

 • Keeletoimetamise ja selge keele kuu (Eesti Vabariigi aastapäev).

        Märts 2019

 • Emakeelekuu (eesti keele päev).

        Aprill 2019

 • Eesti keeleteaduse kuu (laulame eesti keeles).

        Mai 2019

 • Terminoloogia ja oskuskeele kuu (eesti keele kasutamine rutiintegevustes).

       September 2019

 • Keeleõppe ja tõlkijate kuu (aktiivne eesti keele õpe: retk looduses).

       Oktoober 2019

 • Lugemise ja mängukuu (eesti rahvamängud).

       November 2019

 • Eestikeelse teaduse ja keeletehnoloogia kuu (veekatsed).

       Detsember 2019

 • Eestikeelse hariduse kuu (eesti rahva jõulukombed).

 

Detsember 2019

Detsember on eestikeelse hariduse kuu (eesti rahva jõulukombed). Detsembris lapsed tutvusid jõulukommetega. Terve kuu jooksul õpetajad rääkisid lastega Jõuludest ja traditsioonidest. Detsembri alguses õpetajad ja lapsed kaunistasid rühma ja jõulupuu. Lasteaia kaunistamisel osalesid ka vanemad. Suur tänu vanematele, kes osalesid „Jõulupärgade“ näitusel.

Detsembris oli lastel võimalus päkapikku vaadata. Igal nädalal väga ootasid lapsed teda ja pärast otsisid nad kingituse rühmas.

Lapsed küpsetasid ja kaunistasid piparkoogi.

Kolmandas rühmas toimus meistriklass, kus üks vanematest näitas, kuidas piparkoogide küpsistest jõulupuud valmistada.

November 2019

November on eesti keelse teaduse ja keeletehnoloogia kuu. Meie lasteaias lapsed tegid erinevaid veekatseid kuu jooksul. Uuriti vee omadusi koos lastega: lapsed teavad, et vesi on maitsetu, värvitu ja vesi võib olla kolmes olekus – aur, jää ja vedelik. Pärast katseid lapsed teavad, et vesi on üks levinumaid ja parimaid lahusteid. Kui vett segada värvainetega, siis vesi muudab oma värvi.

Kõige rohkem lastele meeldis katse, kus on vaja lisada söögisoodat vette sindrunhappega. Lapsed olid üllatunud, kui nägid, et sindrunhape ja söögisooda hakkasid reageerima vesilahuses tekitades gaasimulle.

Kõik need lihtsad katsed olid väga kasulikud ja lapsed said positiivseid muljeid ning emotsioone kognitiivseks arenguks.

Oktoober 2019

Oktoober on lugemise ja mängukuu. Rühmades lugesime palju eesti lasteautorite raamatuid. Tutvusime uute ja kohtusime juba vanade lemmikute raamatutegelastega.  Mängisime palju eesti rahvamänge. Eriti meeldivad lastele laulu- ja ringmängud. Käisime külas  eesti õppekeelega lasteaias „Tuvike”, kus koos teiste lastega ka mängisime huvitavaid mänge. Lapsed olid väga tublid, tundsid huvi eesti keele ja rahvamängude vastu.

September 2019

Laste reisimiseks ja sõnavara täiendamiseks valisime roboti Bee Bot, mille lapsed ise programmeerisid. Nii sukeldusime mängu kaudu reisimaailma ja õppisime eesti keelt.

Mai 2019

Mai kuu oli väga sündmusterohke. Lapsed kuulasid enne magamaminekut ja tegevuste ajal mitte ainult eesti keele lugusid, vaid ise proovisid rääkida. Samuti kolme rühma lapsed näitasid teistele lasteaia lastele muinasjuttu eesti keeles.

Tegevused õues toimusid ka eesti keeles. Lapsed õppisid võililledest pärgasid punuma. Lasteaia territooriumil istutasid lapsed oad. Nad rääkisid, kuidas hoolitseda nende eest

Lapsed laulsid eesti keeles, tantsisid, mängisid. Ja veel nimetasid rõivaste elemendid, täiendasid oma sõnavara.

Aprill 2019

Jätkates eesti keele aasta teemat, õppisid meie lapsed laulud eesti keeles. Muusikaõpetaja Ljudmila Tisler aitas meid selles. Lapsed said teada eesti muusikategelasest nagu Gustav Ernesaks - eesti helilooja, koorijuht, õpetaja. Ta on eesti muusika ajalukku läinud menulaulikuna. Tema laul "Mu isamaa on mimu arm" Lydia Koidula tekstile on saanud omaette rahvusliku säilivuse sümboliks. Samuti tegutses ta aktiivselt laulupidude korraldajana ja üldjuhina.

Märts 2019

Emakeelepäev on riiklik tähtpäev, mida tähistatakse 1996.aastast luuletaja Kristian Jaak Petersoni sünniaastapäeval, 14. märtsil.

Emakeelepäeva jaoks valiti Kristian Jaak Petersoni sünnipäev, kuna Peterson oli üks esimesi eestikeelseid kirjanikke. Ka pööras ta oma oodis "Kuu" tähelepanu just eesti keelele kui kirjanduskeelele.

Emakeelepäeval toimuvad kombekohaselt eesti koolides ja teistes õppe-, haridus- ja kultuuriasutustes eesti keele arengu teemal erinevad kontserdid. Meie lasteaias on „Eesti keele rühm“, rühma õpetajad koos muusikaõpetajaga korraldavad traditsiooniliselt haridus- ja muusikaüritust teistele kahele lasteaia rühmadele.

Ürituse ajal laulsid, tantsisid, mängisid, lugesid lapsed luuletusi kodumaa kohta ja vastasid õpetajate küsimustele ning kõik see oli eesti keeles. Üritusel osalesid kõik lasteaia lapsed.

Üritus oli huvitav ja õpetlik lasteaia "Muinasjutt" lastele ja töötajatele.

Veebruar 2019

Lasteaias olid kavandatud erinevad tegevused Eesti Vabariigi aastapäevaks. Õppetegevuses pöörasime piisavalt tähelepanu Eesti riigi sümbolitele. Eesti Vabariigi 101 aastapäeva tähistamine toimus muusikasaalis, kus lapsed laulsid laule eesti keeles, tantsisid, mängisid, vastasid küsimustele, panid puzzlesid kokku.

Jaanuar 2019

Lapsed õppisid eesti laste kirjanike tööd, lugesid nii uute kui juba tuttavate autorite raamatuid. Eriti meeldisid lastele Sipsiku seiklused.