Üritused lasteaias Muinasjutt:         

        Jaanuar 2019

 • Kirjanduse kuu (eesti kirjanikud lastele).

        Veebruar 2019

 • Keeletoimetamise ja selge keele kuu (Eesti Vabariigi aastapäev).

        Märts 2019

 • Emakeelekuu (eesti keele päev).

        Aprill 2019

 • Eesti keeleteaduse kuu (laulame eesti keeles).

        Mai 2019

 • Terminoloogia ja oskuskeele kuu (eesti keele kasutamine rutiintegevustes).

       September 2019

 • Keeleõppe ja tõlkijate kuu (aktiivne eesti keele õpe: retk looduses).

       Oktoober 2019

 • Lugemise ja mängukuu (eesti rahvamängud).

       November 2019

 • Eestikeelse teaduse ja keeletehnoloogia kuu (veekatsed).

       Detsember 2019

 • Eestikeelse hariduse kuu (eesti rahva jõulukombed).

 

Mai 2019

Mai kuu oli väga sündmusterohke. Lapsed kuulasid enne magamaminekut ja tegevuste ajal mitte ainult eesti keele lugusid, vaid ise proovisid rääkida. Samuti kolme rühma lapsed näitasid teistele lasteaia lastele muinasjuttu eesti keeles.

Tegevused õues toimusid ka eesti keeles. Lapsed õppisid võililledest pärgasid punuma. Lasteaia territooriumil istutasid lapsed oad. Nad rääkisid, kuidas hoolitseda nende eest

Lapsed laulsid eesti keeles, tantsisid, mängisid. Ja veel nimetasid rõivaste elemendid, täiendasid oma sõnavara.

 

Aprill 2019

Jätkates eesti keele aasta teemat, õppisid meie lapsed laulud eesti keeles. Muusikaõpetaja Ljudmila Tisler aitas meid selles. Lapsed said teada eesti muusikategelasest nagu Gustav Ernesaks - eesti helilooja, koorijuht, õpetaja. Ta on eesti muusika ajalukku läinud menulaulikuna. Tema laul "Mu isamaa on mimu arm" Lydia Koidula tekstile on saanud omaette rahvusliku säilivuse sümboliks. Samuti tegutses ta aktiivselt laulupidude korraldajana ja üldjuhina.

 

Märts 2019

Emakeelepäev on riiklik tähtpäev, mida tähistatakse 1996.aastast luuletaja Kristian Jaak Petersoni sünniaastapäeval, 14. märtsil.

Emakeelepäeva jaoks valiti Kristian Jaak Petersoni sünnipäev, kuna Peterson oli üks esimesi eestikeelseid kirjanikke. Ka pööras ta oma oodis "Kuu" tähelepanu just eesti keelele kui kirjanduskeelele.

Emakeelepäeval toimuvad kombekohaselt eesti koolides ja teistes õppe-, haridus- ja kultuuriasutustes eesti keele arengu teemal erinevad kontserdid. Meie lasteaias on „Eesti keele rühm“, rühma õpetajad koos muusikaõpetajaga korraldavad traditsiooniliselt haridus- ja muusikaüritust teistele kahele lasteaia rühmadele.

Ürituse ajal laulsid, tantsisid, mängisid, lugesid lapsed luuletusi kodumaa kohta ja vastasid õpetajate küsimustele ning kõik see oli eesti keeles. Üritusel osalesid kõik lasteaia lapsed.

Üritus oli huvitav ja õpetlik lasteaia "Muinasjutt" lastele ja töötajatele.

 

 

Veebruar 2019

Lasteaias olid kavandatud erinevad tegevused Eesti Vabariigi aastapäevaks. Õppetegevuses pöörasime piisavalt tähelepanu Eesti riigi sümbolitele. Eesti Vabariigi 101 aastapäeva tähistamine toimus muusikasaalis, kus lapsed laulsid laule eesti keeles, tantsisid, mängisid, vastasid küsimustele, panid puzzlesid kokku.

 

Jaanuar 2019

Lapsed õppisid eesti laste kirjanike tööd, lugesid nii uute kui juba tuttavate autorite raamatuid. Eriti meeldisid lastele Sipsiku seiklused.